ZASADY GRY

Turniej Warm-up (Piątek) start 16:00

Eliminacje
Podczas eliminacji będzie dostępnych 16 flipperów - każdy zawodnik jest zobowiązany do zagrania na 10 dowolnie wybranych maszynach. Punktacja w eliminacjach jest uzależniona od liczby zawodników grających na danej maszynie (tj. w przypadku 40 graczy - najlepszy zawodnik na maszynie X zdobywa 40 pkt., kolejny 39 pkt., kolejny punkt mniej, itd.). W przypadku remisu, dogrywka na jednej maszynie. Zawodnik z najlepszym wynikiem przechodzi dalej.
Runda 2
8 zawodników z największą liczbą punktów zagra w dwóch grupach po 4 zawodników. Każda grupa gra na 3 maszynach. Dwóch najlepszych z każdej grupy przechodzi dalej. Punktacja 4-2-1-0. W przypadku remisu przechodzi zawodnik z wyższej pozycji w eliminacjach).
Runda finałowa
4 zawodników gra na 3 maszynach finał. Punktacja 4-2-1-0. Ewentualny remis będzie rozstrzygnięty dodatkową grą na jednej maszynie.

Turniej Main (Sobota) start 9:00

Eliminacje
Podczas eliminacji będzie dostępnych 20 flipperów - każdy zawodnik jest zobowiązany do zagrania na 12 dowolnie wybranych maszynach. Punktacja w eliminacjach jest uzależniona od liczby zawodników grających na danej maszynie (tj. w przypadku 40 graczy - najlepszy zawodnik na maszynie X zdobywa 40 pkt., kolejny 39 pkt., kolejny punkt mniej, itd.). W przypadku remisu, dogrywka na jednej maszynie. Zawodnik z najlepszym wynikiem przechodzi dalej.
Runda 2
16 zawodników z największą liczbą punktów zagra w rundzie drugiej systemem 1 na 1 do dwóch zwycięstw (best of 3), każdy z każdym (15 gier). W przypadku remisu przechodzi zawodnik z wyższej pozycji w eliminacjach.
Runda finałowa
4 zawodników z największą liczbą punktów zagra finał na 4 maszynach. Punktacja 4-2-1-0. Ewentualny remis będzie rozstrzygnięty dodatkową grą na jednej maszynie.

Turniej Side (Sobota) start 15:30

Eliminacje
Dla wszystkich chętnych, którzy nie będą grać w drugiej rundzie turnieju Main, dodatkowy turniej w systemie 1 na 1 (swiss mode). Jedna gra z losowo wybranym przez system graczem. Za zwycięstwo gracz otrzymuje 1 punkt. Planowana liczba rund 10-12 (o godz. 19:00 rozpoczynamy ostatnią rundę). W przypadku remisu, dogrywka na jednej maszynie. Zawodnik z najlepszym wynikiem przechodzi dalej.
Runda finałowa
4 zawodników z największą liczbą punktów zagra każdy z każdym, systemem do dwóch zwycięstw (best of 3). Ewentualny remis będzie rozstrzygnięty dodatkową grą na jednej maszynie.

Turniej Side (Niedziela) start 10:00

Eliminacje
Każdy zawodnik rozpoczyna grę mając 4 punkty. System rozgrywek 1 na 1 (swiss mode). Jedna gra z losowo wybranym przez system graczem. Przegrywający zawodnik traci 1 punkt ale gra dalej, mając w kolejnej rundzie jeszcze 3 punkty. Po stracie wszystkich 4 punktów, zawodnik odpada z turnieju. Gra trwa do czasu, aż zostanie min. 8 zawodników w grze.
Runda 2
8 zawodników zagra w dwóch grupach po 4 zawodników. Każda grupa gra na 3 maszynach. Dwóch najlepszych z każdej grupy przechodzi dalej. Punktacja 4-2-1-0. W przypadku remisu przechodzi zawodnik z wyższej pozycji w eliminacjach).
Runda finałowa
4 zawodników gra na 3 maszynach finał. Punktacja 4-2-1-0. Ewentualny remis będzie rozstrzygnięty dodatkową grą na jednej maszynie.

Turniej drużynowy TEAM tournament (Piątek, Sobota)

Eliminacje
Każda zgłoszona drużyna (3 osobowa) musi zagrać grę eliminacyjną w czasie trwania eliminacji w piątek (do 19:30) lub w sobotę (do 14:00).
Drużyna gra na 3 maszynach, po 3 bile. Każdy zawodnik z drużyny gra 1 bilę. Miejsce trzecie zajmuje drużyna z trzeciej pozycji w eliminacjach.
Runda finałowa
Dwie drużyny z najlepszymi wynikami zagrają między sobą finał na jednej maszynie ale na dwóch licznikach, 6 bil. Drużyna z miejsca pierwszego w eliminacjach gra na pozycji 2 i 4.

Turniej dla dzieci KID tournament - do lat 14 (Sobota)

Każdy zagłoszony zawodnik zagra na 3 maszynach.
Zawodników można zgłaszać w dowolnym czasie ale tak, aby mógł zagrać wszystkie gry do godz. 16:00
Ceremonia nagrodzenia najlepszej trójki o godz. 16:15.